Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Πρόγραμμα διάσωσης και αξιοποίησης της Εκπαιδευτικής Κληρονομιάς με τίτλο: «Εκπαιδευτική Κληρονομιά: Η Μνήμη είναι Ζωή»
Σας ενημερώνουμε ότι διοργανώνεται πρόγραμμα διάσωσης και αξιοποίησης της Εκπαιδευτικής Κληρονομιάς με τίτλο «Εκπαιδευτική Κληρονομιά: Η Μνήμη είναι Ζωή». Το πρόγραμμα θα συντονίζεται από Ομάδα Εργασίας για την Εκπαιδευτική Κληρονομιά» και θα υλοποιείται στο πλαίσιο του Τοπικού Θεματικού Δικτύου «Εκπαιδευτική Κληρονομιά». Εντάσσεται στο Εργαστήριο Βιωματικής Εκπαίδευσης της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας. Οι ενδιαφερόμενοι/ες εκπαιδευτικοί και σχολικές μονάδες παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με το
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
ή τα τηλέφωνα 2721361544 και 6932153845 (Σχολικές Δραστηριότητες).
Ενημερωθείτε λεπτομερέστερα από το έγγραφο υπ' αρ. πρωτ. 1731/22-3-2018 της Δ/νσης ΠΕ Μεσσηνίας.