Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Ημερίδα: "Παιδί σε κίνδυνο. Από τον εντοπισμό στην παρέμβαση"
"Παιδί σε κίνδυνο. Από τον εντοπισμό στην παρέμβαση" είναι το θέμα της ημερίδας που διοργανώνει την Κυριακή 11-11-2018, στο Πνευματικό Κέντρο Καλαμάτας, η Εταιρεία Προστασίας Ανηλίκων (ΕΠΑ). Οι εργασίες ξεκινούν στις 9.30 το πρωί και μεταξύ των ομιλητών είναι και η εισαγγελέας του Αρείου Πάγου Ξένη Δημητρίου. Θα προηγηθεί το καλωσόρισμα και η ενημέρωση του κοινού για την ταυτότητα της ΕΠΑ από την πρόεδρό της, εφέτη Καλαμάτας Γιαννούλα Γεωργούλια. Ενημερωθείτε λεπτομερέστερα από το σχετικό ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΕΝΤΥΠΟ.