Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Υποβολή δήλωσης τοποθέτησης αναπληρωτών εκπαιδευτικών όλων των κλάδων – Σχολικό έτος 2019-2020
Υποβολή δήλωσης τοποθέτησης αναπληρωτών εκπαιδευτικών όλων των κλάδων – Σχολικό έτος 2019-2020
Δήλωση τοποθέτησης εκπαιδευτικών (κλάδου ΠΕ70)
Παρακαλούμε για την κατάθεση στη Διεύθυνσή μας, της ανωτέρω σχετικής δήλωσης τοποθέτησης αναπληρωτών εκπαιδευτικών όλων των κλάδων, μέχρι και αύριο, ημέρα Τρίτη, 10 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 10:00 πμ, με τους παρακάτω τρόπους:
1. Προσωπική Επίδοση (στα γραφεία της Διεύθυνσης Π.Ε. Μεσσηνίας - Ψαρών 15 - 6ος όροφος, μέχρι και αύριο 10 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 10:00 πμ)
2. Με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο - Hλεκτρ. διεύθυνση Π.Ε. Μεσσηνίας: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (αν δεν δείτε απάντηση επιβεβαίωσης από τη Διεύθυνσή μας μέσω ηλ. ταχυδρομείου, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας τηλεφωνικά για επιβεβαίωση, μέχρι και αύριο 10 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 10:00 πμ, στα τηλ.: 2721361557 και 2721361558)
3. Με τηλεομοιότυπο στον αριθμό 2721361481 (παρακαλούμε για την τηλεφωνική επιβεβαίωση, μέχρι και αύριο 10 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 10:00 πμ, στα τηλ. 2721361548 και 2721361558)