Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
ΠΕΚΕΣ Πελοποννήσου - Διεξαγωγή επιμορφωτικής ημερίδας Δασκάλων ΠΕ70 για τις Ε και ΣΤ Τάξεις Δημοτικού
ΠΕΚΕΣ Πελοποννήσου
Διεξαγωγή επιμορφωτικής ημερίδας Δασκάλων ΠΕ70
Ε και ΣΤ Τάξεις Δημοτικού
Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου 2019 στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Πύλου
Θέμα: Ερευνώ και Ανακαλύπτω: Ηλεκτρισμός-Φως
Η επιμορφωτική ημερίδα απευθύνεται στους/στις εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ70 (Δασκάλων) που είναι υπεύθυνοι/ες τμημάτων στις τάξεις Ε΄ και ΣΤ΄ των κάτωθι Δημοτικών Σχολείων : 1ο Γαργαλιάνων, 2ο Γαργαλιάνων, Πύργου Τριφυλίας, Βλαχόπουλου, 1ο Χώρας, 2ο Χώρας, Μεθώνης, Φοινικούντας, Κορώνης, Χαροκοπιού, 1ο Πύλου, 2ο Πύλου, Χανδρινού και Καλλιθέας