Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Παιδική χορωδία για την 3η Συνάντηση Μικρασιατικών Συλλόγων - Σύλλογος Μικρασιατών Καλαμάτας
Σύλλογος Μικρασιατών Καλαμάτας
Παιδική χορωδία για την 3η Συνάντηση Μικρασιατικών Συλλόγων
Ο Σύλλογος Μικρασιατών Καλαμάτας σε συνεργασία με την Πανελλήνια Ομοσπονδία Προσφυγικών Σωματείων, το Δήμο Καλαμάτας και την Περιφέρεια Πελοποννήσου, διοργανώνει στην πόλη της Καλαμάτας (Σάββατο 4 και Κυριακή 5 Ιουλίου 2020) την 3η Πανελλήνια Συνάντηση Μικρασιατικών Συλλόγων. Ο σύλλογος προτίθεται για την έναρξη της συνάντησης να σχηματίσει χορωδία 98 παιδιών (98 χρόνια από τη μικρασιατική καταστροφή) που θα τραγουδήσουν μικρασιατικά και πελοποννησιακά τραγούδια. Μακροπρόθεσμος στόχος του συλλόγου η διατήρηση της χορωδίας για εκδήλωση πανελλαδικής εμβέλειας που θα γίνει στην Καλαμάτα για τα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική Καταστροφή (2022) αλλά και η μουσική καλλιέργεια των παιδιών
Προθεσμία αιτήσεων συμμετοχής:
29 Φεβρουαρίου 2020
Ενημερωτικό κείμενο - Πρόσκληση