Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Πρόγραμμα τηλεδιασκέψεων με τις ομάδες υποστήριξης των Δημοτικών Σχολείων Δ.Π.Ε. Μεσσηνίας - Αριθμός μελών Ομάδων Υποστήριξης στο myschool
Προς Δ/ντές, Δ/ντριες, Προϊσταμένους/μένες Δημ. Σχολείων Δ.Π.Ε. Μεσσηνίας
Πρόγραμμα τηλεδιασκέψεων με τις ομάδες υποστήριξης
των Δημοτικών Σχολείων της Διεύθυνσης Π.Ε. Μεσσηνίας
Παρακαλούμε για την ενημέρωση, ώστε να παρακολουθήσουν τη σχετική τηλεδιάσκεψη οι ομάδες υποστήριξης όλων των δημοτικών σχολείων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας
Δείτε το πρόγραμμα τηλεδιασκέψεων της Δευτέρας, 30/3/2020, για όλα τα δημοτικά της Πελοποννήσου - Ώρα τηλεδιάσκεψης: 12:30
Αριθμός μελών Ομάδων Υποστήριξης στο myschool
Οι ομάδες υποστήριξης αποτελούνται από τον διευθυντή και δύο το πολύ επιπλέον εκπαιδευτικούς
(Σημείωση: Όπου αυτό δεν τηρείτε να γίνει διόρθωση άμεσα γιατί μπορεί να υπάρξει τεχνικό πρόβλημα στις επικείμενες τηλεδιασκέψεις της Δευτέρας 30-03-2020. Δείτε τη σχετική αναφορά που εμφανίζεται στις ανακοινώσεις, στην αρχική σελίδα του myschool, την οποία και επισυνάπτουμε σε pdf).
Σας ευχαριστούμε πολύ όλους και όλες!
Εκ της Διευθύνσεως