Ανάρτηση 16ης εγκυκλίου 2020 - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας

Δημιουργηθηκε στις Κυριακή, 17 Μαΐου 2020

16η εγκύκλιος 2020 - Διεύθυνση Π.Ε. Μεσσηνίας

1ο Θέμα:

Ηλεκτρονικές εγγραφές στα δημόσια νηπιαγωγεία γενικής παιδείας - ΦΕΚ 1767/Β/08-05-2020 - για το σχολικό έτος 2020-2021

2ο Θέμα:

Εγγραφή στο νηπιαγωγείο (Πρώτη εγγραφή) - Οδηγίες για νηπιαγωγεία

Εγγραφή στο νηπιαγωγείο (Πρώτη εγγραφή) - Οδηγίες για κηδεμόνες

3ο Θέμα:

Εγγραφές μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2020-2021

4ο Θέμα:

Εγγραφές μαθητών και μαθητριών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021

5ο Θέμα:

Μεταθέσεις - Ανακοίνωση κενών οργανικών θέσεων κλάδων Δασκάλων ΠΕ70, Νηπιαγωγών ΠΕ60, Αγγλικής Γλώσσας ΠΕ06, Φυσικής Αγωγής ΠΕ11 και ΣΜΕΑΕ, Τ.Ε. Κλάδου Δασκάλων ΠΕ 70 Π.Ε. Μεσσηνίας

Υποβολή δηλώσεων εκπαιδευτικών

(Μπορεί να γίνει με αποστολή ηλεκτρ. μηνύματος στα email:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  ή  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και σε εξαιρετικές μόνο περιπτώσεις αυτοπροσώπως, υποχρεωτικά ύστερα από συνεννόηση με την υπηρεσία μας για να οριστεί η ημέρα και ώρα κατάθεσης της δήλωσης - Προθεσμία: από Παρασκευή 15-05-2020 έως και Πέμπτη 21-05-2020)

Πίνακας μονάδων τοποθέτησης

Οργανικά Κενά

6ο Θέμα:

Επέκταση της διευκόλυνσης ειδικής άδειας σε άλλες ομάδες ευπαθείς/αυξημένου κινδύνου για σοβαρή λοίμωξη από COVID 19 - ΦΕΚ 1800/Β/11-05-2020

7ο Θέμα:

Διάθεση της έκδοσης του Εθνικού Επιστημονικού Δικτύου Εκπαίδευσης 2018 Ήχος: Περιβάλλον, Άνθρωπος, Πολιτισμός: Το Σχολικό Ακουστικό Αποτύπωμα στην Εκπαιδευτική Διαδικασία (από τις Εκδόσεις Δ.Π.Ε. Μεσσηνίας) διαδικτυακά: http://edulab.sch.gr/gr/Documentation-Publishings.htm#saa

8ο Θέμα:

Επαναχρησιμοποίηση διδακτικών βιβλίων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2020-2021

9ο Θέμα:

Γνωστοποίηση Δημοσίευσης Κοινής Υπουργικής Απόφασης στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης Τρόπος ασφαλούς διεξαγωγής κάθε είδους εξετάσεων σε δημόσια και ιδιωτικά σχολεία - ΦΕΚ 1846/B/13-05-2020

10ο Θέμα:

11ο Θέμα:

Εορτασμός της Ημέρας της Ευρώπης 2020

12ο Θέμα:

Ενημέρωση σχετικά με την Εισαγωγή μαθητών/τριών στα Πειραματικά και στα Πρότυπα Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021

13ο Θέμα:

Εκπαιδευτήρια Μπουγά - Διεξαγωγή διαγωνισμού υποτροφιών μαθητών ΣΤ΄ τάξης Δημοτικού που πρόκειται κατά το σχολικό έτος 2020-2021 να φοιτήσουν στην Α΄ Γυμνασίου

14ο Θέμα:

ΚΠΕ Έδεσσας Γιαννιτσών - Τηλεδιαβούλευση-Εργαστήριο: Η μπάντα των απορριμματοφόρων την εποχή του κορωναϊού. Καταναλωτισμός & απορρίμματα με την οπτική της εκπαίδευσης

15ο Θέμα:

Εκπαιδευτικό/διδακτικό υλικό του Goethe-Institut για την υποστήριξη των εκπαιδευτικών Γερμανικής Γλώσσας στην οργάνωση διαδικτυακού μαθήματος

16ο Θέμα:

Συνέδρια εκπαιδευτικού ενδιαφέροντος

17ο Θέμα:

Προκηρύξεις θέσεων

Monday the 20th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση / Ανασχεδιασμός: Μαρία Αυγουλέα, Μηχ. Η/Υ & Πληροφορικής, Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2020-2021). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.