Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Υποβολή δήλωσης τοποθέτησης αναπληρωτών εκπαιδευτικών
Παρακαλούνται οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί κλ. ΠΕ70-ΔΑΣΚΑΛΩΝ, ΠΕ08-ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ, ΠΕ11-ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ, ΠΕ16-ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΠΕ32-ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ και ΠΕ70-ΔΑΣΚΑΛΩΝ για Τμήματα Ένταξης, που προσλήφθηκαν στη Διεύθυνση ΠΕ Μεσσηνίας την Παρασκευή 01-12-2017 και τη Δευτέρα 04-12-2017, να υποβάλλουν δήλωση τοποθέτησης μέχρι τις 13:00 σήμερα το μεσημέρι βάσει των λειτουργικών κενών που κοινοποιούμε στον παρακάτω σύνδεσμο:
Η υποβολή της δήλωσης τοποθέτησης θα πραγματοποιηθεί συμπληρώνοντας το έγγραφο ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ και προσκομίζοντάς το, με έναν από τους παρακάτω τρόπους:
1) με αποστολή στο fax 2721361481 (στην περίπτωση αυτή, θεωρούμε απαραίτητη την επιβεβαίωση της λήψης του fax στο τηλέφωνο 2721361556)
2) με αποστολή στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
3) με προσωπική επίδοση στα γραφεία της Διεύθυνσης ΠΕ Μεσσηνίας (Ταχυδρομική διεύθυνση: Ψαρών 15, Διοικητήριο, 6ος όροφος, Καλαμάτα)