Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Ο νέος διαδικτυακός τόπος της Διεύθυνσης Π.Ε. Μεσσηνίας γιορτάζει ένα χρόνο λειτουργίας
Ένα χρόνο μετά την έναρξη της λειτουργίας του, ο διαδικτυακός τόπος της Διεύθυνσης Π.Ε. Μεσσηνίας http://dipe.mes.sch.gr μετρά πάνω από 70.000 επισκέψεις σε σύνολο χρηστών που ξεπερνά τις 10.000. Συνεχίζουμε να στοχεύουμε στην ποιοτική αναβάθμιση της Διοίκησης και την ουσιαστική βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών προς τους εκπαιδευτικούς της περιφέρειάς μας και τους υπόλοιπους ενδιαφερόμενους, προσφέροντας έγκαιρη, έγκυρη και υπεύθυνη ενημέρωση νομοθετικού, διοικητικού, οικονομικού και εκπαιδευτικού περιεχομένου.
Παρακάτω παρατίθεται ο πίνακας με τα δεδομένα επισκεψιμότητας τα οποία αφορούν στην περίοδο του τρέχοντος σχολικού έτους 2017-2018 μέχρι σήμερα. Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιοδήποτε σχόλιο, πρόταση, παρατήρηση κ.ό.κ. μέσω του ηλεκτρονικού μας ταχυδρομείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. . Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και την εμπιστοσύνη σας.