Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Προσωρινές Μεταθέσεις-Τοποθετήσεις 2018
Το ΠΥΣΠΕ Μεσσηνίας ανακοινώνει τις προσωρινές μεταθέσεις- τοποθετήσεις εκπ/κών, κλάδων ΠΕ70, ΠΕ60, ΠΕ06, ΠΕ11 και ΠΕ79 Π. Ε. Μεσσηνίας για το έτος 2018. Τυχόν λάθη ή παραλείψεις που διαπιστωθούν στις αποφάσεις του συμβουλίου, θα επανεξεταστούν από το συμβούλιο, ύστερα από τις γραπτές αντιρρήσεις που θα υποβάλει προς το συμβούλιο ο/η ενδιαφερόμενος/η, εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών, δηλαδή από την Παρασκευή 11-05-2018 έως και την Πέμπτη 17-05-2018 και ώρα 15:00.
Οι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ60 και ΠΕ11 που παραμένουν στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ, μπορούν, αν το επιθυμούν, σύμφωνα με άρθρο 15, παρ. 11, του Π. Δ.50/96 να υποβάλουν συμπληρωματική δήλωση για τοποθέτηση στα εναπομείναντα οργανικά κενά στην ίδια παραπάνω προθεσμία. Οι δηλώσεις θα αποσταλούν μέσω φαξ στο 2721361481 ή μέσω mail στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .
Ενημερωθείτε λεπτομερώς από τα παρακάτω:
Έγγραφο υπ' αρ. πρωτ. 2724/10-05-2018