Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Ανακοίνωση κενών οργανικών θέσεων κλάδων ΠΕ05-Γαλλικής Γλώσσας, ΠΕ07-Γερμανικής Γλώσσας) και ΠΕ86-Πληροφορικής Π.Ε. Μεσσηνίας – Υποβολή δηλώσεων εκπαιδευτικών
Σας κοινοποιούμε τις κενές οργανικές θέσεις των σχολικών μονάδων Π.Ε. Μεσσηνίας κλάδων ΠΕ05-Γαλλικής Γλώσσας, ΠΕ07-Γερμανικής Γλώσσας και ΠΕ86-Πληροφορικής Π.Ε. Μεσσηνίας, σύμφωνα με την αριθμ. πρωτ. Φ.28/81399/Δ1/18-05-2018 (ΦΕΚ 1921/τ.Β΄/30-05-2018) απόφαση του ΥΠ.Π.Ε.Θ. με θέμα «Κατανομή οργανικών θέσεων ειδικοτήτων κλάδων ΠΕ05-Γαλλικής Γλώσσας, ΠΕ07-Γερμανικής Γλώσσας, ΠΕ08-Καλλιτεχνικών Μαθημάτων, ΠΕ86-Πληροφορικής και ΠΕ 91-Θεατρικής Αγωγής». Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί να υποβάλουν σχετική δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων (με δυνατότητα δήλωσης προτιμήσεων το σύνολο των θέσεων για κάθε κλάδο) εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών και συγκεκριμένα από Τρίτη 12-06-2018 έως και Δευτέρα 18-06-2018 και ώρα 14:00, με έναν από τους παρακάτω τρόπους: 1) είτε ηλεκτρονικά χρησιμοποιώντας τη φόρμα της Διεύθυνσης Π.Ε. Μεσσηνίας στον παρακάτω σύνδεσμο (και στο ένθεμα "Προτιμήσεις Σχ. Μονάδων" πάνω και αριστερά στην ιστοσελίδα μας): ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΓΙΑ ΕΚΠ/ΚΟΥΣ ΚΛ. ΠΕ05, ΠΕ07 και ΠΕ86
Σε περίπτωση υποβολής της δήλωσης μέσω ηλεκτρονικής φόρμας, θα σας αποσταλεί ηλεκτρονικό μήνυμα επιβεβαίωσης την επόμενη εργάσιμη ημέρα.
Επισυνάπτουμε: 1. το έγγραφο υπ' αρ. πρωτ. 3500/11-6-2018 της Διεύθυνση ΠΕ Μεσσηνίας |