Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Προσωρινές μεταθέσεις - Τοποθετήσεις εκπ/κών κλάδων ΠΕ06-Αγγλικής Γλώσσας & ΠΕ11-Φυσικής Αγωγής
Το ΠΥΣΠΕ Μεσσηνίας (έγγραφο με αρ. πρωτ. 4467/5-6-2019) ανακοινώνει ότι σύμφωνα με τις υποβληθείσες δηλώσεις προτίμησης δεν προέβη σε καμία προσωρινή μετάθεση εκπ/κού, κλάδων ΠΕ06 και ΠΕ11, για το έτος 2019. Τυχόν λάθη ή παραλείψεις που διαπιστωθούν, θα επανεξεταστούν από το συμβούλιο, ύστερα από τις γραπτές αντιρρήσεις που θα υποβάλει προς το συμβούλιο ο/η ενδιαφερόμενος/η, εντός πέντε (5)εργασίμων ημερών, δηλαδή από την Πέμπτη 06-06-2019 έως και την Τετάρτη 12-06-2019 και ώρα 15:00.