Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
Αποσπάσεις σε φορείς του ΥΠΑΙΘ σχ. έτους 2019-2020
Σας κοινοποιούμε, προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων, τις Υ.Α. που αφορούν αποσπάσεις σε Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, σε Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης και σε λοιπούς φορείς του ΥΠΑΙΘ για το σχολικό έτος 2019-2020:
- Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Π.Ε. σε Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης
- Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Π.Ε. σε Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης
- Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Π.Ε. σε Ιερές Μητροπόλεις/ Ιερά Αρχιεπισκοπή Αθηνών
- Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Π.Ε. σε Aνώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα
- Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Π.Ε. στο ΔΟΑΤΑΠ
- Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Π.Ε. στο ΙΕΠ
- Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Π.Ε. στο Ίδρυμα Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα
- Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Π.Ε. στο Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας
- Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Π.Ε. και Δ.Ε. σε ΠΔΕ-ΣΕΠ