Επικοινωνία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας στο πλαίσιο λήψης μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού
- Η επικοινωνία με τη Διεύθυνσή μας μπορεί να γίνεται: Τηλεφωνικά (τηλέφωνα της υπηρεσίας) και/ή με e-mail στο mail@dipe.mes.sch.gr.
Επειδή εφαρμόζεται πρόγραμμα εκ περιτροπής τηλε-εργασίας των εργαζόμενων στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης μπορείτε να στέλνετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αναφέροντας τον υπάλληλο στον οποίο απευθύνεται το αίτημα/ερώτημά σας, ενώ στην περίπτωση όπου στέλνετε συμπληρωματικά έγγραφα που αφορούν προηγούμενο μήνυμα/αίτημα το οποίο βρίσκεται σε εκκρεμότητα θα πρέπει υποχρεωτικά να το αναφέρετε. Κάθε μήνυμα προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο που τηλε-εργάζεται και απαντάται αυθημερόν όποτε είναι δυνατόν.
- Για ζητήματα που απαιτούν φυσική παρουσία, η είσοδος στην Υπηρεσία θα γίνεται με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας (μάσκα, ραντεβού) κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον αρμόδιο υπάλληλο. Επισημαίνεται ότι η δια ζώσης επικοινωνία πρέπει να επιλέγεται αφού εξαντλούνται οι άλλες δυνατότητες επικοινωνίας (τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου).
- Για τη διευκόλυνση όλων υπάρχει στην είσοδο του κτιρίου γραμματοκιβώτιο στο οποίο μπορείτε να αφήνετε την αλληλογραφία που προορίζεται για την ΔΠΕ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία, είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειάζεστε.
"Εκπόνηση μελετών και υλοποίηση μέτρων και μέσων πυροπροστασίας στις σχολικές μονάδες της χώρας" - Διαβίβαση πρόσκλησης - ΕΠΕΙΓΟΝ -
ΕΠΕΙΓΟΝ - Διεύθυνση Π.Ε. Μεσσηνίας
Απάντηση έως και Παρασκευή 04 Οκτωβρίου 2019 (και ώρα 11:00)
Μέσω email ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή και τηλεφωνικά στα τηλ. 2721361548 – 2721361558 - 2721361557)
(Σε συνέχεια του με αρ. πρωτ. Φ.25/150293/Δ1/27-09-2019/ΥΠΑΙΘ εγγράφου)
Ερωτήματα:
- Υπάρχουν υποδομές πυρόσβεσης (μέσα πυροπροστασίας) στη σχολική μονάδα; (Ναι ή ΟΧΙ)
- Έχει υποβληθεί σχετικό αίτημα στους οικείους Δήμους; (ΝΑΙ ή ΟΧΙ)
- Αριθμός εξερχομένου πρωτοκόλλου αιτήματος προς τους οικείους Δήμους: (αρ. πρωτ. …../….-….-2019 ή Δεν Υπάρχει)
Παρατήρηση:
Όσες σχολικές μονάδες δεν έχουν υποβάλει αίτημα προς τους οικείους Δήμους, παρακαλούμε να προβούν σε άμεση υποβολή των σχετικών αιτημάτων έως και την Παρασκευή 04 Οκτωβρίου 2019 και να μας αποσταλεί ο αριθμ. εξερχομένου πρωτοκόλλου.
Εκ της Διευθύνσεως